ФБИ потврди дека Пол Манафорт сам се предал


Поранешниот менаџер на претседателската кампања на Доналд Трамп, Пол Манафорт, му се предаде на ФБИ, соопшти американското Федерално истражно биро.

Потегот е поради истрага за мешање на Русија во претседателските избори во САД.

Американски медиуми јавија дека и Рик Гејтс, бизнис соработник на Манафорт, исто така ќе им се предаде на властите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1