Додека апсењето не не раздели – брзал за на свадба, го уапсиле за брзо возење (Видео)


Младоженецот наместо да ја помине првата брачна ноќ со сопругата, ја поминал во затвор.

s-TIMOTHY-THOMPSON-largeTimothy N. Thompson поради брзо возење одејќи накај црква за да се венча, бил уапсен од полицијата.

Причината за брзањето билa за да не задоцни, иако тргнал навреме. Покрај тоа што возел брзо, тој не ни внимавал да држи правец.

Забрзаниот младоженец, воопшпто не ни забележал дека го брка полиција. Си се паркирал пред црквата, но полицијата тогаш го запрела, објаснувајќи му дека премногу брзо возел.

Им се правдал дека доцнел за да стигне на време на венчавката, дека не возел толку брзо и дека баш денес излегол од затвор.

Иако не било фер за невестата сепак полицијата си ја завршила својата работа, па свадбата се одложила.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1