Супер бабичка – има 75 години, трча маратон и крева тегови (ВИДЕО)


Ернестин Шепард од Велика Британија е убедливо најстариот женски бодибилдер во светот.Таа секое утро станува пред да зора и трча 16 километри. По мини маратонот кој го трча, доаѓа во сала за вежбање.

baka-veybabakaВо светот на боди билдингот е позната под надимакот „Мис Ерни“. Интересно е што оваа бабичка не вежбала отсекогаш, почнала да тренира кога наполнила 71 година.

Вели дека денес се чувствува подобро отколку кога имала 40 години. Работи и како тренер.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1