За 45.000 долари една година место презиме ќе го носи името на компанијата (Видео)


prodao-prezime

Американецот Џејсон Седлер (30) од Флорида по пат на интернет организирал аукција на која си го продал  презимето. Надавале компании чие име (како презиме) тој би го носел 1 година.

Џејсон за да се излекрамира навел дека освен што ќе го смени презимето ќе стане и подвижна реклама за компанијата. Интересно но дури 25 компании се јавиле на лицитацијата.Од 1 јануари тој ќе биде Џејсон Хадесетсдатком бидејќи тој сајт му платил 45.500 долари да си го смени презимето во нивното име на компанијата која  произведува слушалки и телефони.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1