Додека другарка и боледува од тумор, таа спие со нејзиниот сопруг


Фолк пејачката Индира Радиќ се најде во центарот на медиумски скандал кога нејзината поранешна другарка, а сегашна соперничка Весна Куртума одлучи да проговори за медиумите.Таа откри декаИндира е во врска со Горан Куртума, кој девет години е во брак со Весна и имаат две деца, ќерката Јована и синот Никола.indira-goran-vesna-640x513

-Пред три години ми открија тумор на матката и имав две тешки операции. Додека се борев за живот, мојот сопруг и Индира се потеа по хотелите во Америка, а доказ за тоа ми се сите сметки што ги плаќал. Работам во банка, завршив економски факултет и ништо не говорам на празно. Тој од Индира често доаѓаше изгребан и изгризен и ми призна дека таа му го направила тоа. Јас како негова сопруга не си дозволив такво нешто за време на сексуалниот однос, не разбирам како една љубовница може да го прави тоа, изјави Весна.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1