Додека Лео го слави Оскарот, неговиот полубрат бега од полиција


Полицијата во САД го бара полубратот на холивудскиот актер Леонардо ди Каприо (41), откако пропуштил да се појави на закажаното судско рочиште.

Некогашниот актер Адам Фарар (44), кој го инспирирал Леонардо да почне да се занимава со актерство, не се појавил на суд за кражба и полицијата издала налог за негово апсење.leonardo-di-kaprio-brat

– Адам се уште бега од своите обврски и на крај повторно ќе заврши во затвор. Порано имаше проблеми со наркотиците, но вети дека ќе оттргне од зависностите. Сепак, тој го прекрши ветувањето.

На Лео му здодеа да му позајмува пари на Адам и никогаш да не му ги врати – изјавил близок извор на семејството.

Фарар е уапсен со својата девојка Черити Мур во јануари откако се обиделе да украдат роба во вредност од околу 1.000 долари. Требаше да се појави на суд на 18 февруари.

Лео и Адам заедно израснале во Лос Анџелес, откако мајката на Адам, Пеги се омажила за таткото на Ди Каприо, Џорџ. Фарар глумел во многу телевизиски серии, но неговата кариера тргнала надолу поради бројните судири со законот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1