Додека пееше во Штип извршители дојдоа да му го запленат имотот на Аца Лукас (Видео)


Извршители во придружба на полицијата наидова на заклучена врата од станот и не можеа да запленат имот во вредност од 285.000 евра.aca-lukas-popis-imovine aca lukas

Станот на Нов Белград беше заклучен, така што извршителите можеа само да бакнат врата. тужба против Аца Лукас покренал неговиот поранешен менаџер. Саша Мирковиќ. за издавање меници без покритие.

Имотот во овој стан попишан е во мај и тогаш во него се наоѓаше потстанар.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1