Додека правела кафе, пит бул и го растргнало момчето во другата соба – искрварил до смрт


Пит булот на Џесика Хил го искасал нејзиното 22- годишно момче Лиам Хевистон кој искрварил до смрт. Нејзиното момче боледувало од епилапсија, а таа смета дека нејзиното куче го нападнало во моментот кога имал напад. Во тоа време таа била во кујната и правела кафе за себе и момчето. Кога се вратила во собата ја чекала ужасната слика.

Liam-Hewitson-Jessica-Hill-pitbul-620x350

-Премногу сум потресена за да кажам било што, го сакам Лиам и многу ми недостасува- изјавила Џесика.

Итната помош и полицијата веднаш пристигнале на местото на несреќата, Лиам веднаш е пренесен во болница каде неколку часа подоцна починал. Кучето му ја искинало артеријата и Лиам изгубил премногу крв.

После овој инцидент кучето е одведено во ветеринарна установа.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1