Додека седел дома со семејството 8 насилници крвнички го нападнале – драма во Гостивар


Синоќа околу 22,30 часот. во Гостивар. на ул.„Панче Попоски“ во стан сопственост на А.Х., додека седел дома со семејството, дошле А.Х., Р.Х., Е.А., М.А., Џ.Х., Џ.Х., Р.Х., Н.А и други лица и почнале со стапови да удираат по прозорите, а потоа ја отвориле влезната врата од станот и влегле внатре и физички ги нападнале внатре присутните, нанесувајќи им телесни повреди.

Причина за наведеното е претходна расправија помеѓу А.Х. и Е.А.. Полициска станица Гостивар презема мерки за целосно расчистување и документирање на настанот, по што против сторителите ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1