Доказ за НЛО? НАСА го прекина преносот кога се појави ова (ВИДЕО)


Директниот пренос секогаш се прекинува кога некој објект ќе ѝ се приближи на вселенската станица. Исто така, НАСА го отстрани овој видео запис од своите архиви како би ја прикрила можната комуникација помеѓу астронаутите и евентуалните неидентификувани објекти. Сивиот објект е виден како минува преку хоризонтот, а потоа НАСА емитувањето го префрли на друга камера.nlo nasa

Токму затоа, НАСА е обвинета за обид за теорија на заговор бидејќи директниот пренос од Меѓународната вселенска станица е прекинат токму во момент кога се појавува неидентификуван летечки објект (НЛО). Во два наврати, ловците на вонземјани забележале мистериозен објект кој се појавувал на нивните екрани.

Тоби Лунд, кој го следи движењето на неидентификуваните летечки објекти, неодамна забележал објект над вселенската станица после што преносот е прекинат за некои 15-тина секунди.

Тој објаснува дека директниот пренос секогаш се прекинува кога некој објект ќе се приближи до вселенската станица. Исто така, НАСА го отстранила тој видео запис од својата архива, со што создава сомнеж дека се труди да сокрие евентуална комуникација помеѓу астронаутите и НЛО. Сивиот објект е забележан како минува над хоризонтот, но веднаш потоа НАСА го префрлила емитувањето на друга камера.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1