ДОНАЛД ТРАМП ОФИЦИЈАЛНО РЕПУБЛИКАНСКИ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА САД


Милијардерот Доналд Трамп ја обезбеди номинацијата на Републиканската партија да се кандидира на претседателските избори во САД по неколкумесечната контроверзната кампања.tramp

На националната конвенција што се одржува во Кливленд, делегатите со гласање го избраа Доналд Трамп да биде кандидат на Републиканската партија за претседател на САД.

Трамп официјално треба да ја прифати номинацијата в четврток.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1