Пукање во Англија: Тројца убиени, меѓу нив и напаѓачот (ФОТО)


Британски Би-Би-Си објави дека дошло до пукање во Англија, при што загинале три лица.

Пукањето се случило во близина на базенот во Линколншир. Меѓу загинатите е и напаѓачот.

1pukanje-anglija-640x426 anglija-pukanje-640x427

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1