Досега невидени фотографии од младоста на Путин


Тој е во центарот на вниманието и секојдневно гледаме безброј негови фотографии, но овие сигурно ги немаме видено до сега.

Путин е роден 1952 година во тогашен Ленинград, денешен Санкт Петербург.putin

Неговата биографија може да послужи како сценарио за филм за детето од работничко семејство, кое сонувало да стане разузнавач, а стигнал до шеф на државата.

Го знаеме како инспиративен и моќен, но ова е Путин каков што не сте го виделе до сега:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1