Дожд ќе не освежи попладне


Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Попладне во западните делови ќе има краткотраен локален дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.

Foto - flickr.com

Foto – flickr.com

Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 9.

Дневната температура ќе се движи од 27 до 38 степени Целзиусови.

Во Скопје слично време со температура до 38 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1