Дождот во Куманово го поплави театарот (видео)


По вчерашното невреме што го зафати Куманово, на социјалната мрежа Фејсбук, на профилот на актерите од народниот Театар се најде и видео во кое се гледа како дождот продира во просториите на објектот.Screenshot_37

kumanovskimuabeti.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1