Дозволивте да го гледаме самоубиството на таткони во живо – 3 деца ја тужат Фокс телевизија (Видео)


foxurgent-483x320Тројца малолетници поднесоа тужба против ТВ каналот „Фокс њуз ченел” бидејќи во програма во живо е прикажано самоубиството на нивниот татко по полициска потера.

Децата на триесет и двегодишниот Џо Дон Ромер на возраст од 9, 13 и 15 години во тужбеното барање пред судот во Феникс, Аризона наведуваат дека се вознемирени од видео снимката од трагичниот настан, која е поставена и на интернет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1