Драган Николиќ и Милена Дравиќ ограбени – банкарот им ги празнел сметките со години


dragan nikolic milena dravicБелградската полиција вчера го уапсила Владан Бајрактаревиќ, шеф на експозитура на српската „Комерцијална банка“, кој е осомничен дека во периодот од 2009 до 2014 година правел лажни налози и подигал готовина од клиентите, меѓу кои се и познатите актери Драган Николиќ и Милена Дравиќ.

Бајрактаревиќ успеал да „стопи“ 130.000 евра од сметките на различни клиенти на банката.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1