Драма на автопатот Скопје – Велес: Момче скокна во провалија пред вереницата и нејзиниот вујко


Е.К. (30) од Пехчево  скокнал во провалија пред вереницата и нејзиниот вујко. Немилиот настан се случил на автопатот Скопје – Велес кај местото Ветерско, а Е.К. и покрај потрагата која траела до полноќ, не бил најден.

Како што соопшти полицијата, Е.К. најпрво се паркирал со возило на просторот кај Ветерско, потоа излегол од него и скокнал. Пребарување на теренот извршила екипа од ЕСЗ „Тигар“, но безуспешно.

Рано утрово околу четири часот Интерното одделение на ЈЗУ – Велес пријавило дека лекарска помош побарало лицето Е.К., кое било донесено од роднина.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1