Села ќе оди на лекување во странство


Арбен Таравари, секретар на Алијанса за Албанците, на својот профил на Фејсбук напиша дека партискиот лидер Зијадин Села се очекува да отпатува надвор од Македонија на дополнителни анализи и најверојатно ќе остане таму одреден период се до негово конечно опоравување.

Тој информира дека состојбата на пратеникот Села е стабилна, но сепак потребни се уште некои дополнителни анализи и мали интервенци до целосно заздравување и враќање на политичката сцена.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1