Драма на булеварот „Борис Трајковски“: И влегле со пиштоли


Во текот на вчерашниот ден во 19 часот и 20 минути во Скопје на булеварот „Борис Трајковски“ две непознати лица, од кои едното вооружено со пиштол, извршиле разбојништво во маркет.ustanicka-pistolj

Насилниците, според податоците на полицијата, влегле внатре, ја затвориле вработената во една од помошните простории и го одзеле дневниот промет, по што избегале.

Полицијата превзема мерки за целосно расветлување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1