Драма на меѓуградската автобуска во Куманово: Разлутен Бик влегол внатре и направил вистински хаос


Разлутен бик денска влегол во меѓуградската автобуска во Куманово, притоа предизвикувајќи вистински хаос и страв кај патниците.bik

Разбеснетото животното дотрчало од улицата кај Градскиот пар и влегло во паркинг просторот каде што се стационираат меѓуградските автобуси, објави Куманово Њуз.

Според, очевидците тогаш настанала вистинската драма, кога животното се уплашило од луѓето и почна да трча и скока на сите страни, а исплашените патници и вработените се разбегале на сите страни од страв и да се спасат од разлутеното животно.

Драмата траела околу 15 минути, пошто бикот си заминал од каде и што дошол.

Колку за напомена, пред еден месец исто така разлутен бик упадна во бензиска пумпа на Лукоил и направи вистински хаос

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1