Драма на црногорското приморје – камерите снимиле турист додека се дави


На поедини плажи на црногорското приморје вчера биле кренати црвени знамиња, кои капачите ги предупредуваат да не влегуваат во вода поради силните бранови. Меѓутоа, имало и такви кои на тие предупредувања не обрнале внимание, па влегле во вода.

Албанскиот државјанин Енвер Суљај се довел во голема опасност поради одлука да влезе во море покрај предупредувањата. Скокнал во водата и набрзо почнал да се дави.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1