Човечки скелет пронајден на нива во Драчево


Човечки останки под камена плоча се најдени во петокот на нива во близина на скопското село Драчево, информираше во саботата Министерството за внатрешни работи.

Споре извештајот на СВР Скопје, Н.Т. вчера претпладне во полициска станица пријавил дека во селото Драчево на улицата „Пат за Китка“ кај месносто Локва, поточно во нива со лозов насад при изведување градежни работи пронашле камена плоча под која имало скелет на човек.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Скопје.

По наредба на Јавен обвинител коските ќе бидат дадени на обдукција, по што треба да се утврди дали се работи за маж или жена и колку се стари коските.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1