Драма вечерва на Детската клиника во Скопје – една жена е мртва


Една жена е мртва а едно лице се заканува дека ќе се самоубие фрлајќи се од покривот на Детската клиника во Скопје.

Според информацииte, вечерва околу 20:40 обезбедувањето на Клиниката пријвило во полиција дека на пoкривот има непознато машко лице, а дека во негова непосредна близина има женско тело кое било во бесознание, јавува КурирSRBIJA NOVI SAD STEFANOVIC POLICIJA

На лице место дошле Алфите и се обиделе да ја реанимираат девојката, но таа не давала знаци на живот.

Претпоставките се дека машкото лице кое се заканува дека ќе се самоубие ја давело.

Машкото лице се уште се наоѓа на покривот. Од МВР ја потврдуваат оваа информација и велат дека на лице место се испратени специјални екипи, преговарачи од единицата за специјални задачи, а на местотo се поставува и балон кој би спречил самоубиство

Момче задавил жена на Детска клиника и се заканувал дека ќе скокне од кровот и ќе се убие

 

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1