Драма во Белград: Авион со мртов патник слетал на аеродромот


Германски државјанин Хедрик Б. (81) починал денеска во авион на Ер Србија, кој летал од Штутгарт, пишува „Блиц“.

avion vnatre patnici

Тој починал десетина минути пред да слета авионот, а првите впечатоци укажуваат дека се работи за природна смрт.

На германскиот државјанин најпрво помош му пружиле персоналот во авионот, но нивните обиди да го реанимираат не биле успешни.

Телото на починатиот ќе биде дадено на обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1