ВИДЕО: Соборен уште еден руски авион, најмалку 40 мртви – погинати и луѓе на земја


Најмалку 40 лица го загубија животот во нова авионска несреќа на руски авион.

Несреќата се случила во близина на аеродромот во Дужба, главниот град на Јужен Судан.avion1

Станува збор за теретен авион „Антонов“, а меѓу настраданите се 12 членови на екипажот, 20-на патници но животот го загубиле и лица на земја.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1