Драма во Босна: Падна рингишпил десет деца повредени


Неколку деца се повредени при пад од рингишпил во Посушје, БиХ, а несреќата се случила синоќа во текот на одржувањето на манифестацијата „Илијино брдо“.

Како што наведуваат медиумите, во моментот на падот на рингишпилот имало десетина деца.

Меѓутоа, за среќа никој не е потошко повреден.

Сите повредени деца со возила на итна помош се префрлени во Здравствениот дом во Посушје, а потоа и во болницата во Мостар.

Според неофицијалните информнации главно станува збор за гребаници, нагмечувања и скршеници.

Причината за падот на рингишпилот не е позната.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1