Драма во Нови Сад, луѓе се закануваат дека ќе скокнат од зграда во изградба


Станарите од зграда во Нови Сад која се уште е во градба, утрово околу 8 часот се затвориле во неа и се закануваат дека ќе се фрлат од врвот на објектот.novisad

Тие се закануваат дека ќе скокнат, бидејќи институциите сакаат да ја рушат зградата во која тие купиле станови, поради еден спрат, кој не бил во согласност со законот за градење.

Српски Блиц пишува дека во зградата има неколку луѓе, но не се знае точно нивниот број и дека истите одбиваат да излезат надвор и не сакаат да комуницираат со новинарите.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1