Драма во Сараево – се превртел рингишпил на кој се возеле деца


Ролеркостер поставен на „Saraevo holiday market“ се превртел и повредил две лица.

Како што пишуваат тамошните медиуми, повреден е еден човек кој во тој момент бил со својата ќерка во еден од вагоните. Екипата на Итната медицинска помош веднаш пристигнала на лице место.

На местото на настанот присутна е и полициска екипа, која ги истражува причините за ваквиот инцидент.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1