ДРАМА ВО ВОЈВОДИНА: Спасуваа сите – Вучиќ на раце носеше дете (Видео)


vucic-spasuva

Во Војводина и вечра, продолжи спасувачката операција за извлекување на патници завеани во навевите од снег. евакуирани се 700 луѓе, а се очекува утринава да бидат спасени и преостанатите.

Најтешката и најголема операција се одвиваше кај местото Фекетич во Бачка каде на автопат беа завеани двесте возила.

Во акцијата кај Фекетич, која според српските медиуми е драматична, се вклучија и неколку министри на чело со првиот вицепремиер Александар Вучиќ.

Камерите го снимија Вучиќ како спасува едно дете и на раце го носи по виулицата трчајќи низ снегот.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1