Драматична снимка од Гевгелија: Дете вриштеше за мајка му која не успеа да влезе во возот полн со мигранти


Повеќе од илјада емигранти денеска на железничката станица во Гевгелија се тепале за место во возот, кој требало да тргне околу 10 часот. Полесно се повредени неколку луѓе, а во метежот е скршен и еден прозорец од возот.dete-sirija

Видеото од сириското момче, кое во цела таа гужва успеа да влезе во возот, денеска никого не остави рамнодушен. Неговите родители не успеаја да фатат место, па тој во паника дека ги загубил во хаосот, преплашено и низ солзи викаше по својата мајка и татко.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1