Дрвени куќарки на кеј за продавачите на книги


10 дрвени куќарки ќе бидат поставени на Кејот наменети за продавачите на стари книги. За нивно користење, продавачите кои се избраа по пат на јавен повик ќе плаќаат месечно по 500 денари.

куќарките се од дрво од елка, осветлени се со неонки, а во секоја куќарка има ЦД-плеер и звучници. Градот за нив плати 75.000 евра.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1