Илинденска почна да се проширува


Од бензинската пумпа „Макпетрол“ до улицата „Љубљанска“ – булеварот Илинденска продолжува да се шири.

Рокот за изведба е 90 дена, булеварот ќе има четири коловозни ленти. Ќе се гради и нова канализација. Во средината ќе има хортикултурно уредување.
проширувањето чини 92 милиони денари, од кои 64 се за „Илинденска“ а другите за двете сообраќајници кои ја поврзуваат Партизанска со Илинденска а кои исто така ќе се прошируваат.

На свечениот старт на проширувањето не беше градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1