Дурекс бара соработници за „најдобрата работа на светот“ – тестирање на кондоми


Во огласот, во хумуристичен тон, укажува на предностите, како што се флексибилно работно време, работа без облека на себе, не мора да има специјална обука и по можност да се сврши по желба, но не пред време.


На интернет страницата на британската компанија се наведува дека за тестирањето може да се јават лица постари од 18 години, без оглед на полот или сексуалната ориентација.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1