Дурловски ја испеа химната на митингот на ВМРО-ДПМНЕ пред Влада


Митингот на ВМРО-ДПМНЕ и нивната претседателска кандидатка Гордана Силјановска Давкова вчера пред Владата на Македонија започна со химната, која ја изведе оперскиот пејач Игор Дурловски.

Народот се сплоти, река луѓе дојдоа да ги слушнат пораките кои ќе ги испратат партискиот лидер Христијан Мицкоски и кандидатот за претседател Гордана Силјановска Давкова.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1