Дурловски: Се договорија со Бугарите, со Албанците, со Грците, останува да се договорат со Македонците


Oперскиот пејач, Игор Дурловски, објави фотографии од синоќешната прослава за втората титула на Вардар во Лигата на шампионите и напиша:

„Се договорија со Бугарите, се договорија со Албанците, се договорија со Грците, останува да се договорат со Македонците”.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1