Двајца Македонци меѓу 100-те највлијателни менаџери


Двајца македонски менаџери се најдоја на листата со 100-те највлијателни менаџери во регионот на Југоисточна Европа, што ја објави хрватскиот бизнис-магазин „Лидер“.

Станува збор за Стојче Тасков (на фотографијата десно), регионален директор на групацијата ЕОЅ за Југоисточна Европа и Тодор Деловски, директор на Кнауф груп за Источна Европа.

menadzeri-300x169

Предизвикот за управување во рамките на регионот хрватскиот магазин „Лидер“ го опишува како постојана потреба да се следи и да се разбира законодавството, културата и спецификите на секој од пазарите, со цел да се обезбеди водечка позиција на сопствениот бренд на секој од локалните пазар”.

Овие менаџери управуваат со своите компании во различни услови, кои не им дозволуваат да воспостават единствен пристап на пазарот, пишува „Лидер“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1