Хакерите од регионот на масовен собир во Струга


На 8-ми и 9-ти јуни, хотелот „Галеб“ во Струга ќе ги собере хакерите и технолошите ентузијасти од регионот.

hakeri

На настанот насловен НСНД (Ништо нема да се случи или оригинално Nista se nece dogoditi)

, кој се оддржува по трет пат, учесниците од регионот и европксите земеји ќе ги споделат своите искуства.

За тие што не се запознаени, НСНД не е класична конференција со однапред одредена програма, туку целата програма се дефинира на лице-место откако сите ќе се претстават и ќе понудат теми на кои би можеле да зборуваат.

Главна цел на НСНД настаните е да се запознаат луѓето од регионалните хаклаби и да ги споделат своите искуства, а забавата е загарантирана

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1