ВИДЕО: Експлозија во Дизниленд- евакуиран дел од забавниот парк


Дел од тематскиот парк во Дизниленд е евакуиран поради експлозија, но по неколку часа тој повторно да проработел и бил отворен за посетители.

Screenshot_322

Причина за експлозијата во Дизниленд во Калифорнија бил сувиот мраз во пластично шише кој бил фрлен во една канта за отпадок, а како што велат од полицијата можно е да се работи за невкусна шега.

Според зборовите на портпаролот на полицијата, дел од забавниот парк е евакуиран како мерка на претпазливост.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1