Близначки забремениле во исто време – се породиле во иста болница и во ист ден (Фото)


Близначките Ерика и Ташина Ацкели во ист ден дознале дека се бремени, а во иста болница во амаериканската држава Мејн и во истиот ден родиле момче и девојче.
blizanke_29052013_fejsМладите 22-годишни мајки ги родиле бебињата со неколку часа ралика. Ташина го родила девојчето Ивори Мае Кушинг, а Ерика момчето  Кериан Леигтон Картера.
blizanke1_29052013_fejs„Се шегувавме дека би било одлично бебињата да се родат во ист ден, но не очекувавме дека тоа навистина ќе се случи“, рекла Ташина, а нејзината сестра додала
„Во ист ден купивме и тестови за утврдување на бременост и откривме дека сме бремени. Дури и на лекарските прегледи одевме заедно“.
Во ист ден сестрите одлучиле среќната вест да и ја соопштат на својата мајка.
„Чекав неколку часа по сестрами, а потоа ја прашав мајка ми дали сака да има по едно беб во двете раце истовремено. Немаше поим за што и зборувам се додека не дозна дека и јас сум бремена“, изјавила Ташина.
blizanke2_29052013_fejs
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1