Двајца пренесени во болница, двајца во бегство – детали за пукањето во кумановско


Пукање со огнено оружје вчера околу  20,45 часот имаше во селото Лопате-Куманово, во близина на пругата, поради претходна расправија, браќата Фуркан (33) и Фарук (36) Авдии од с.Липково со ПМВ „ФВ-Венто“ им го пресекле патот на Ремзи Алили (20) и Фатон Зендели (22) од с.Отља, кои се превезувале со патничко моторно возило  „ФВ-Шаран“, физички ги нападнале и со тврд предмет им нанеле телесни повреди, по што испукале неколку истрели од огнено оружје кон нив, но не ги погодиле, а два проектила завршиле во каросеријата на возилото. Ремзи и Фатон се хоспитализирани во МЦ Куманово, а по Фуркан и Фарук се трага, пишува Репортер

Foto - Кумановски Муабети

Foto – Кумановски Муабети

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1