Двајца скопјани прободени со нож и претепани во Старата чаршија


Две момчиња синоќа биле нападнати од непознати лица во Старата скопска Чаршија.

Напаѓачите физички ги нападнале оштетените, при што на Ј.А. му нанеле убодна рана од остар предмет и истиот е пренесен во Ургентен центар Скопје, каде му е констатирана телесна повреда.skopskka-carsija

Б.Б. од кого биле украдени 2.000 денари, е пренесен во ГОБ „Св.Наум Охридски“ Скопје каде му е констатирана скршеница на носот.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на сторителите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1