ДВЕ ГОДИНИ ГО КРИЕЛА ДЕТЕТО ВО ГЕПЕК В ПОДРУМ, ГО НАЈДЕ МЕХАНИЧАРОТ


Французинката Роса Марија Да Круз се најде пред суд откако механичар откри дека девојчето живее во гепекот на автомобилот на мајка и.

Да Круз криела дека ќерката воопшто постои, не и давала храна и вода, поради што против неа во градот Тулу подигнато е обвинените за насилство врз малолетно лице кое предизвикало трајни последици.

Како што наведува неименуван извор од судот, на Круз и се заканува казна затвор од 20 години, пренесе АП.

Детето кога било пронајдено имало две години, неухрането било и со тешки проблеми во развојот, јави Франс инфо.

Во извештајот се вели дека мајката ја криела бременоста од сопругот и од трите деца, а кога се родило бебето го оставила во гепекот од автомобилот.

Девојчeто сега има седум години, има потреба од посебна нега и грижа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1