ДВЕ МОМЧИЊА МРТВИ НА ЛИЦЕ МЕСТО: Се забиле во ограда, а со нив имало и две девојки…


Две момчиња од Белград загинале во сообраќајна несреќа кај Врбас, која се случила на автопатот Суботица – Белград, соопшти денеска српската полиција, пренесе Блиц.soobrakjajka

Несреќата се случила кога 24-годишниот возач на „мерцедес“ удрил во заштитната ограда и излетал од коловозот.

Возачот и неговиот врсник загинале на лице место, додека две девојки од автомобилот се полесно повредени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1