Железници ги поскапе билетите за мигрантите од 338 на 600 денари


Во изјава за ТВ Телма претставници на Македонски железници ја потврдиле информацијата дека цената на билетите кои МЖ им ја наплаќаат на мигрантите е зголемена од 338 на 600 денари.

Образложението на Македонски железници е дека цената е зголемена поради зголемиете трошоци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1