Две жени исчезнаа во Македонија во еден ден


Гостиварската полиција започна потрага по А.Р.(35) која од две години постариот сопруг е пријавена дека вчера излегла од дома и не се вратила.

Во струшката полиција истиот ден К.В. (30) од Струга пријавил дека неговата сопруга А.М.К. (30) отишла на работа во нејзиниот салон и кога по час и половина ја побарал, таа не се јавувала на мобилниот телефон. Тој отишол во салонот, но не ја нашол.

Missing-Person isceznata

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1