Еден мал ‘сомнителен’ момент во објавените видеа како Бошковски го продава името


Според објавените текстови на интернет порталите видеото било снимено поради ПИМ (посебни истражни мерки) кои биле активирани за време на неговиот истражен процес.ljube mito

Во видеото Дел 1 има еден сомнителен момент, а тоа е датата која е испишана во горниот дел на видеото е 11.04.2012, а Бошковски беше уапсен на 06.06.2011. Не се исклучува и можноста дека саатот и датата на камерата за тајно снимање не била точно наместена. На другите три видеа, снимени со истата камера – дата нема!

Точка.ком.мк

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1