Еден од терористите во Минхен се самоубил


Скајњуз пренесува дека еден од терористите наводно се самоубил, но ова официјално не е потврдено.

Полицијата потврди дека терористите се во бегство, како и дека станува збор за повеќе од еден напаѓач, а очевидците виделе тројца терористи во трговскиот центар.

terorist-640x418

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1