Еден полицаец на апарати за дишење – нови детали за инцидентот во Шутка


Едниот од двајцата полициски службеници од Полициската станица Чаир кои вчера беа повредени откако биле нападнати од група граѓани во населбата Шуто Оризари, кој се здобил со полесни повреди беше донесен во Ургентниот центар, по што беше пуштен на домашно лекување.

билo донесено уште едно лице со посериозни повреди односно со нагмечување во пределот на главата, со контузија и потрес на мозокот.

Од ГОБ „8 Септември“ информираа дека повредениот полицаец е во стабилна здравствена состојба и е ставен на апарат за дишење.

По синоќешниот инцидент на распит во полиција се повикани повеќе лица и во моментов се работи на расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1