Мицкоски: За Силјановска имам најдобро мислење


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервјуто за МТВ ја искоментира можната кандидатура за претседател на Гордана Силјановска.

Ако ме прашувате лично за професорката Силјановска можам да ви кажам се најдобро.И како човек и како професор.Станува збор за исклучителна личност, со јасно искажани ставови за сите прашања изминатиот период. За мене преставува привилегија што познавам таков човек со кој може да разговарам за различни теми, рече вечерва Мицкоски гостувајќи на МТВ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1